kronika 2017/2018

Połowa miesiąca to dobry czas na rekolekcje wielkopostne. W naszej szkole uczniowie przeżywali je w dniach 15 i 16 marca. W czwartek, 15 marca dzieci indywidualnie i w grupach szukały odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Jezus umarł za mnie? Piątek, 16 marca - to dobry czas, aby pomyśleć o grzechu i wesprzeć potrzebujące dzieci z Afryki. Tego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Afrykańczykiem i Kazachstanką.

15 marca rodzice uczniów klasy trzeciej uczestniczyli w przedostatniej katechezie przygotowującej do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ich dziecka. Katechezę poprowadził o. Grzegorz Chomiuk - franciszkanin.

14 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. Reprezentantem naszej szkoły była Julia Petryszak, recytując utwór poetycki dotyczący zesłań i pobytu na Syberię. Julia otrzymała wyróżnienie za wiersz pt. "Zsyłka, podróż na Syberię". Warto dodać, że była jedyną uczestniczką klasy II szkoły podstawowej. Po zakończeniu konkursu uczestnicy mieli możliwość spotkania i rozmów z Sybirakami. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów.

W czasie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły sprzedają kartki świąteczne, których dochód przeznaczony będzie na leczenie dzieci niepełnosprawnych. Zapraszamy wszystkich do wsparcia tak zaszczytnego i szlachetnego celu.

Wydarzeniem naszej szkoły - o którym należy wspomnieć jest program "Marzec - miesiącem matematyki". Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. 9 marca uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, podzieleni na 4 zespoły zmierzyli się z 19 zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Dzieci dzielnie i odważnie podjęły trud rozwiązywania zadań. Zwycięstwo turnieju matematycznego przypadło zespołowi 2, ale nagrody były przewidziane dla wszystkich uczestników.

Podczas popołudniowego pobytu w świetlicy uczniowie z naszej szkoły napisali kartki okolicznościowe do rówieśników z całej Polski. Radością naszych dzieci były odwzajemnione pozdrowienia w postaci otrzymanych pocztówek od rówieśników, którzy podobnie jak my spędzają czas po zajęciach szkolnych.

Dzień 4 marca to Święto Świętego Kazimierza Królewicza. To także patron naszego ks. proboszcza Kazimierza Markowicza. Z życzeniami imieninowymi wybrały się drugaki i trzeciaki, obdarowując Czcigodnego Solenizanta laurką, czekoladkami i śpiewem. Ksiądz Proboszcz dziękując dzieciom za życzenia zapewnił o serdecznej pamięci i modlitwie. Na koniec spotkania Solenizant obdarował dzieci "workiem" cukierków.

Tuż po feriach w naszej szkole odbyło się nietypowe wydarzenie - Dzień Trzeciaka. Pomimo zajęć lekcyjnych ten dzień uświetniony był słodkościami i różnorodnymi atrakcjami. Już z samego rana na uczniów klasy trzeciej czekały niespodzianki przygotowane (pod czujnym okiem pani Iwonki i Moniki) przez dzieci z klasy drugiej. Wyrazem wdzięczności Trzeciaków wobec otrzymanych darów, była drobna słodkość podarowana młodszym koleżankom i kolegom.

W styczniu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznego Myślenia. W konkursie z całej Polski wzięło udział 640 uczestników.
Wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły. Oto oni:
Julia Hejmej, zajęła 11 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
Fabian Kmak, zajął 11 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
Jan Sokołowski, zajął 11 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
Faustyna Słomka, zajęła 12 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
Łucja Małecka, zajęła 13 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
Julia Wójcik, zajęła 13 miejsce i otrzymuje dyplom laureata.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NAUKOWYCH!!!

Strony

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy Nowy Sącz

21 8811 0006 0000 0049 5886 0001
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ 2017/2018r.

1 listopada 2017r.
(Wszystkich Świętych)

2 listopada 2017r.

3 listopada 2017r.

23 grudnia 2017r. – 31 stycznia 2018r.
(przerwa świąteczna)

1 stycznia 2018r.
(Nowy Rok)

12 lutego - 25 lutego 2018r.
(ferie zimowe)

29 marca – 3 kwietnia 2018r.
(przerwa świąteczna)

30 kwietnia 2018r.

1 maja 2018r.
(Święto Pracy)

2 maja 2018r.

3 maja 2018r.
(Święto Konstytucji 3 Maja)

4 maja 2018r.

31 maja 2018r.
(Boże Ciało)

1 czerwca 2018r.
(piątek po Uroczystości Bożego Ciała)

22 czerwca 2018r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

*      *      *

FILMY: