kronika 2017/2018

19 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy piękne święta - Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej przygotowali koncert życzeń, a później zaprosili Babcie i Dziadków na bogaty poczęstunek do klasy.

18 stycznia dzieci naszej szkoły zostały zaproszone przez mamę Lilianki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. Tam uczniowie poznali mechanizmy jakimi kieruje się państwowy fundusz społeczny, zwiedzili pomieszczenia związane z codzienną pracą urzędników i uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznając bliżej działalność ZUS-u. Dzieci wróciły ubogacone wiedzą i radością z otrzymanych upominków.

13 stycznia nauczyciele razem ze swoimi rodzinami spotkali się w szkole na wspólne bożonarodzeniowe świętowanie. Wśród rozmów przy stole, zabaw ze swoimi pociechami nie zabrakło również tradycyjnego polskiego kolędowania.

W listopadzie 2017 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs – Biblia i Przypowieści Biblijne. W konkursie z całej Polski wzięło udział 3758 uczestników. Wśród laureatów i nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. OTO ONI: Julia Wójcik zajęła 3 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Julia Petryszak zajęła 3 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Marcelina Słomka zajęła 3 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Faustyna Słomka zajęła 3 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Michał Bartusiak zajął 3 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Łucja Małecka zajęła 5 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Emilia Kruczek zajęła 5 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową.
Lena Czernecka zajęła 7 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom wyróżnienia. Szymon Pięda zajął 7 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom wyróżnienia. Lena Janik zajęła 7 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom wyróżnienia.
Fabian Kmak zajął 11 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom uznania. Patrycja Sorotowicz zajęła 34 miejsce w Polsce, otrzymując dyplom uznania.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

"Karnawałowe bale i tańce. Zakochaj się w muzyce" - to tytuł audycji muzycznej, w której uczestniczyły dzieci naszej szkoły. Audycja odbyła się 10 stycznia w kinie "Sokół" w Nowym Sączu.

9 stycznia s. Bartłomieja Sobczyk, niepokalanka podczas prelekcji pt: "Współczesne zagrożenia wśród dzieci. Rozpoznawanie i metody obrony" ukazała treści, postacie i obrazy bajek wpływających w sposób negatywny na rozwój i wychowanie dziecka.

W poniedziałek 8 stycznia z wizytą duszpasterską do klasy drugiej i trzeciej przybył ks. Ryszard, aby pobłogosławić dzieci i poświęcić sale lekcyjne.

22 grudnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej złożyli świąteczne życzenia siostrom, nauczycielom, kolegom i koleżankom. Następnie zasiedli do pięknie nakrytego stołu, aby razem z rówieśnikami móc zjeść wspólny obiad wigilijny, zaśpiewać tradycyjne polskie kolędy, przy akompaniamencie muzycznym Lenki i Julii.

21 grudnia uczniowie z naszej szkoły wystawili jasełka pt: " Droga do Betlejem...". Każde dziecko w pięknie przygotowanym przez rodziców stroju profesjonalnie odgrywało swoją rolę. Wśród postaci na scenie pojawiła się Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze, Mędrcy ze Wschodu, gospodarze, którzy nie znaleźli w swoich domach i sercach miejsca dla nadchodzącego Mesjasza, a także mały chłopiec, który przez dobroć swego serca - dzieląc się z biedakiem i ubogą dziewczynką swoimi zabawkami - przyniósł Dzieciątku najcenniejszy dar - SWOJE DOBRE SERCE.

Strony

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy Nowy Sącz

21 8811 0006 0000 0049 5886 0001
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ 2017/2018r.

1 listopada 2017r.
(Wszystkich Świętych)

2 listopada 2017r.

3 listopada 2017r.

23 grudnia 2017r. – 31 stycznia 2018r.
(przerwa świąteczna)

1 stycznia 2018r.
(Nowy Rok)

12 lutego - 25 lutego 2018r.
(ferie zimowe)

29 marca – 3 kwietnia 2018r.
(przerwa świąteczna)

30 kwietnia 2018r.

1 maja 2018r.
(Święto Pracy)

2 maja 2018r.

3 maja 2018r.
(Święto Konstytucji 3 Maja)

4 maja 2018r.

31 maja 2018r.
(Boże Ciało)

1 czerwca 2018r.
(piątek po Uroczystości Bożego Ciała)

22 czerwca 2018r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

*      *      *

FILMY: